איגרות חוב קבועות יכולות להיות הימור בטוח

השקעות בהכנסה קבועה הן החבר הטוב ביותר של משקיע שונאי סיכונים. הם מספקים תשואה קבועה ומגנים על המשקיע מפני שוקי מניות תנודתיים. בעוד שהשקעות מסורתיות עם הכנסה קבועה כמו פיקדונות קבועים, חיסכון ופיקדונות לתקופות הן אפשרויות בטוחות ויציבות, הן גם לא מרגשות במיוחד. ישנם מכשירים רבים עם הכנסה קבועה זמינים בשוק כיום המציעים יותר סיכון ותגמול מאשר אפשרויות הפקדה פשוטות. אג"ח קבועות נופלות בקטגוריה זו של השקעות בעלות הכנסה קבועה מסוכנות יותר שיכולות להניב לך תשואה גבוהה יותר על ההשקעה שלך עם מרכיב של סיכון. אג"ח קבועות או אג"ח גידול הון הן מכשירים היברידיים שיש להם מאפיינים הן של פיקדונות קבועים והן של קרנות נאמנות. אם אתה חדש בהשקעות או רוצה לגוון את התיק שלך עם משהו שונה מאפשרויות הפקדה קבועות רגילות, קרא עוד כדי לדעת עוד על איגרות החוב האלה מ

מה זה איגרת חוב קבועה?

איגרת חוב קבועה היא מכשיר חוב שמונפק על ידי חברה או גוף ממשלתי. למכשיר פיננסי זה יש תקופת מועד ושיעור ריבית מוגדרים, אשר נקבעים מראש. הריבית על איגרת חוב קבועה היא בדרך כלל גבוהה מזו של פיקדונות קבועים, אך נמוכה מהריבית על מניה. אג"ח קבועות הן אידיאליות למשקיעים שמרניים המחפשים כמות מתונה של סיכון לתשואה גבוהה יותר. אלה יכולים להיות מונפקים בצורה של מכשיר נייר מסורתי או אלקטרונית. קרנות אג"ח קבועות הן תכנית השקעה קולקטיבית שבה מנהל קרן משקיע במכשירים עם הכנסה קבועה במגזרים שונים כדי לייצר רווחים למשקיעים. קרנות נאמנות עם הכנסה קבועה הן אחת הדרכים הקלות ביותר להשקעה במכשירים בעלי הכנסה קבועה. היתרון העיקרי של איגרות חוב קבועות הוא שאתה יודע בדיוק כמה תרוויח כתשואה על ההשקעה שלך. לפני שמתחילים להשקיע במכשירים ברי הכנסה קבועה, חשוב להבין את ההבדל בין פיקדון קבוע לאגרת חוב קבועה. פיקדונות קבועים הם פיקדונות לזמן קצוב שבהם מובטח לך שיעור תשואה השווה לריבית המוצעת באותה שנה. אג"ח קבועות, לעומת זאת, הן כמו הכלאה של פיקדון קבוע ומכשיר חוב. מובטח לך שיעור תשואה, אם כי לא גבוה כמו של פיקדון קבוע.

איך זה עובד?

הריבית על האג"ח קבועה ותקופת הפירעון מוזכרת בפרטי האג"ח. אתה יכול להחזיק איגרות חוב אלה למשך כל התקופה כדי לקבל את סכום הריבית. שיעורי הריבית על איגרות חוב קבועות גבוהות מזו של פיקדונות קבועים. אתה יכול לבחור למכור את האג"ח הללו בשוק המשני במחיר גבוה מהמחיר שבו קנית אותן. דברים שחשוב לדעת על אג"ח קבועות הם - שיעור הקופון, משך האג"ח, פריסת תשלומי הריבית, סוג האג"ח והתשואה לפדיון (YTM). שיעור הקופון הוא הריבית שתקבלו על האג"ח. זה התעריף המובטח לכל התקופה. תקופת האג"ח היא משך הזמן שבו תחזיקו באג"ח לפני הפירעון. פריסת תשלום הריבית היא סכום הכסף שישולם לך מעת לעת.

ההבדל בין איגרות חוב קבועות ל-FDs?

פיקדונות קבועים הם מוצר נזיל ביותר, מה שאומר שאתה יכול למשוך את הכסף בכל עת. זה, בתורו, אומר שלא תקבל את מלוא הריבית המוצעת באותה שנה. אגרות חוב קבועות מציעות ריבית גבוהה יותר מפיקדון קבוע, המהווה תמריץ טוב למשקיע. אתה יכול לשמור את הכסף המושקע באג"ח קבוע לתקופה קצובה, שהיא תקופת הפירעון. בדומה לפיקדונות קבועים, לריביות בשוק יש חשיבות מכרעת לקביעת השיעורים על איגרות חוב קבועות. אם הריבית נמוכה, הרי שגם הריביות על אג"ח קבועות יהיו נמוכות. אם הריבית גבוהה, אז תקבל גם תשואה גבוהה על השקעת האג"ח הקבועות שלך.

יתרונות וחסרונות של איגרות חוב קבועות

- פיקדונות קבועים הם אופציה בטוחה יותר בהשוואה לאג"ח קבועות. הריביות הן על פיקדונות קבועים והן על אג"ח קבועות יכולות להיות נמוכות אם הריביות בשוק נמוכות. הריביות על פיקדונות קבועים קשורות לשיעורים בשוק. באיגרות חוב קבועות, הריביות נקבעות מראש.

- היתרון הגדול ביותר של איגרות חוב קבועות הוא שאתה יודע בדיוק כמה תרוויח כתשואה על ההשקעה שלך.

- הסיכון למחדלים נמוך יותר באגרות חוב קבועות בהשוואה לפיקדונות קבועים שכן מדובר במכשירי חוב. אם חברה לא מצליחה, אז המשקיע מקבל תשלום בחזרה על ידי הממשלה. לגבי הפקדות קבועות, לממשלה אין כל אחריות במקרה של מחדל.

- אגרות חוב קבועות בעלות נזילות נמוכה בהשוואה לפיקדונות קבועים. אינך יכול למשוך כסף בכל עת.

- ניתן לפדות איגרת חוב קבועה לפני תקופת הפירעון, אך ייתכן שתצטרך לשלם קנס. זה ידוע כחיוב פדיון מוקדם.

- באג"ח קבועות, ייתכן שלא תקבל את מלוא הריבית המוצעת באותה שנה. זה יכול להיות פחות בגלל שיעורי הריבית בשוק בזמן ההשקעה.

אג"ח עם תשואה קבועה או FRB

אג"ח עם תשואה קבועה היא מוצר השקעה שמונפק על ידי הממשלה. זהו מכשיר חוב לטווח ארוך עם תקופת פירעון של 10 שנים או יותר. איגרות חוב ממשלתיות אלו מונפקות בריבית קבועה, כלומר הריבית אינה מותאמת. שיעור הריבית הוא לרוב גבוה, והיא נחשבת להשקעה בטוחה בשל הסיכון הנמוך הכרוך בה. ניתן לרכוש איגרות חוב אלו ישירות מהממשלה או ברוקרים. אם אתה משקיע שונאי סיכונים ומחפש תשואה קבועה, איגרות חוב קבועות מתאימות לצרכים שלך. מדובר במכשירי השקעה שהונפקו על ידי חברות או ממשלות המבטיחים סכום קבוע כתשואה. אגרות חוב עם תשואה קבועה מונפקות לתקופה מוגדרת. גם הריבית קבועה, מה שאומר שהיא לא משתנה גם אם הריבית בשוק משתנה. השקעה באג"ח עם תשואה קבועה היא דרך בטוחה ושמרנית להרוויח יותר מההשקעה שלך. אתה יכול להשקיע במכשירים אלה דרך קרנות נאמנות או ישירות דרך המנפיקים.

שורה תחתונה

אג"ח קבועות הן סוג של מכשיר חוב לטווח ארוך שהונפקו על ידי חברה או גוף ממשלתי. השקעות אלו בהכנסה קבועה מבטיחות סכום תשואה קבוע, הנקבע בזמן ההשקעה. אתה יכול לבחור להשקיע באג"ח עם תשואה קבועה או דרך קרן נאמנות או ישירות דרך המנפיק. אם אתה משקיע שמרני שמחפש תשואה קבועה על ההשקעה שלך, אז איגרות חוב קבועות הן הבחירה הנכונה עבורך.