השקעה בקרנות אנרגיה מתחדשת

כשזה מגיע להשקעה, אנשים רבים חושבים רק על מניות, אגרות חוב ומכשירים פיננסיים מסורתיים אחרים. אבל יש גם מגוון קרנות שמציעות הזדמנות להשקיע באנרגיה מתחדשת. אלה עשויים להיות הבחירה הנכונה עבורך אם אתה רוצה להשקיע באנרגיה נקייה תוך מזעור סיכונים. קרנות אלו מאגדות כסף ממשקיעים ומשתמשות בו לרכישת נכסי אנרגיה מתחדשת כגון חוות רוח, מפעלים סולאריים או סכרים הידרואלקטרים. הן דומות לקרנות נאמנות אך יש להן התמקדות מיוחדת באנרגיה מתחדשת. הן דומות גם לקרנות הנסחרות בבורסה (ETF) אך יש להן התמקדות מיוחדת באנרגיה מתחדשת. קרנות אלו מציעות דרך קלה עבור משקיעים קטנים יותר לקבל חשיפה לאנרגיה מתחדשת מבלי צורך לבצע הרבה משימות כבדות או מחקר מסובך קודם.

מה לחפש כאשר בוחנים קרן אנרגיה מתחדשת

יש כמה דברים חשובים שכדאי לזכור כאשר מסתכלים על קרנות אנרגיה מתחדשת. ראשית, ודא שהקרן שתבחר משקיעה בפרויקטים שבהם אתה מאמין. קרנות אלו משקיעות בכל מיני פרויקטים של אנרגיה נקייה ברחבי העולם. חלקם מחוברים לשמש, אחרים לרוח, ואחרים לכוח הידרואלקטרי. חשוב לזכור שלא מדובר בהשקעות במניות אלא בקרנות המאגדות כסף ממספר משקיעים לרכישת נכסי אנרגיה נקייה. ודא שאתה מבין מהי הקרן שאתה מעוניין בה. קרנות רבות משתמשות בשפה פשוטה באתרי האינטרנט שלהן, אך אחרות הן טכניות יותר. אם אינך מרגיש בנוח עם אסטרטגיית ההשקעה של הקרן, בחר קרן אחרת. חשוב לוודא שהקרן שתבחר מנוהלת היטב עם רקורד של הצלחה.

כיצד לבחור קרן אנרגיה מתחדשת

אם מעולם לא השקעתם בעבר בקרן אנרגיה נקייה, מומלץ לערוך מעט מחקר לפני שאתם בוחרים בקרן. כל קרן שונה, לכן חשוב להבין מהן האפשרויות העומדות בפניך. אתה יכול להתחיל את החיפוש שלך על ידי התבוננות בכספים הזמינים במדינה שלך כמו גם בארצות הברית. חלק מהקרנות זמינות רק למספר מצומצם של משקיעים. אחרים פתוחים לכל מי שיכול לעמוד בדרישת ההשקעה המינימלית. ייתכן שתרצה להשתמש בכלי מחקר השקעות כגון Morningstar.com כדי לעזור לך בחיפוש שלך. כלים אלה יכולים לעזור לך להעריך קרנות שונות בהתבסס על מגוון גורמים כולל צוות הניהול ואסטרטגיית ההשקעה שלהן. הם יכולים גם לעזור לך לקבוע אם קרן מסוימת שווה את הזמן והכסף שלך.

קרנות נאמנות המשקיעות באנרגיה מתחדשת

מספר קרנות נאמנות משקיעות באנרגיה מתחדשת. כמה מהבולטים יותר כוללים:

- BlackRock Clean Energy Infrastructure Fund - קרן זו משקיעה במגוון פרויקטים של אנרגיה לרבות חוות סולאריות ורוח וכן סכרים הידרואלקטרים.

- BlackRock Renewable Resources Fund - קרן זו מתמקדת בחברות המייצרות אנרגיה מרוח, מים וביומסה.

- Eaton Vance Eden Fund - קרן זו משקיעה בעיקר בחוות סולאריות ורוח וכן בסכרים הידרואלקטרים.

- Invesco Solar Power Fund - קרן זו משקיעה בעיקר בפרויקטים סולאריים.

- JPMorgan Clean Energy Fund - קרן זו משקיעה במגוון פרויקטי אנרגיה כולל סכרים סולאריים, רוח וסכרים הידרואלקטרים.

- Nuveen Clean Energy Fund - קרן זו משקיעה בעיקר בחוות רוח.

תעודות סל המשקיעות באנרגיה מתחדשת

כדאי לשקול כמה תעודות סל אם אתה מחפש להשקיע באנרגיה מתחדשת. כמה מהבולטים יותר כוללים:

- Guggenheim Solar ETF - תעודת סל זו עוקבת אחר התעשייה הסולארית ומהווה דרך קלה למשקיעים לקבל חשיפה לענף צומח זה.

- VanEck Vectors Wind Energy ETF - תעודת סל זו עוקבת אחר תעשיית אנרגיית הרוח ומהווה דרך קלה למשקיעים לקבל חשיפה לענף צומח זה.

קרנות נסחרות בבורסה העוקבות אחר שווקים מתעוררים

יש גם כמה תעודות סל של שווקים מתעוררים ששווה לשקול אם אתה מחפש להשקיע באנרגיה מתחדשת. כמה מהבולטים יותר כוללים:

- iShares Global Clean Energy ETF - תעודת סל זו עוקבת אחר חברות ברחבי העולם המייצרות אנרגיה מרוח, מים וביומסה. זוהי דרך קלה עבור משקיעים לקבל חשיפה לאנרגיה נקייה מבלי לבצע הרבה משימות כבדות או מחקר מסובך קודם.

- iShares Emerging Markets Infrastructure ETF - תעודת סל זו עוקבת אחר חברות העוסקות בבנייה ותחזוקה של פרויקטים של אנרגיה נקייה.

- PowerShares Wilder Clean Energy ETF - תעודת סל זו עוקבת אחר חברות העוסקות בבנייה ותחזוקה של פרויקטים של אנרגיה נקייה.

מילים אחרונות: האם עכשיו הזמן הנכון להשקיע באנרגיה מתחדשת?

אם אתם מחפשים להשקיע באנרגיה מתחדשת עכשיו, אולי כדאי שתבחרו בקרן המשקיעה באנרגיה סולארית. הסיבה לכך היא שאנרגיה סולארית צפויה לראות צמיחה חזקה במהלך השנים הקרובות. חשוב לזכור שההשקעות הללו לא יהפכו אותך לעשיר בן לילה. במקום זאת, הם נועדו לספק מקור הכנסה קבוע לאורך זמן. כשאתה משקיע באנרגיה מתחדשת, אתה עוזר לבנות עתיד בר-קיימא יותר לכולם.