מהו מדד מניות בנצ'מרק?

מדד מניות בנצ'מרק הוא מדידה סטנדרטית של הביצועים של פלח מסוים בשוק. על ידי מעקב אחר ביצועי מדד ספציפיים, משקיעים יכולים לקבל מושג אם ההשקעות שלהם צומחות מהר, איטי יותר או בכלל לא ביחס למניות אחרות. מדד מניות בנצ'מרק מאפשר לאנשים שמשקיעים במניות לעקוב אחר ביצועי השוק לאורך זמן. ישנם סוגים רבים ושונים של אמות מידה והם משתנים בהתאם לסוג המניות שאתה מסתכל עליהם. חלק מהמדדים מודדים מניות קטנות או שווקים מתעוררים, בעוד שאחרים מתמקדים במניות ערך או מניות צמיחה. ישנם מדדי מניות רבים ושונים שבהם אתה יכול להשתמש כדי למדוד את ביצועי התיק שלך מול סטנדרט מבוסס כלשהו. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו בהתאם ליעדי ההשקעה שלך ולרמות סובלנות הסיכון שלך.

מהם הסוגים השונים של מדדי מניות בנצ'מרק?

- מדדי תקן וחברה אמת מידה סטנדרטית מייצגת חברה מסוימת או קבוצת חברות המייצגות תעשייה מסוימת. אמת מידה של חברה, לעומת זאת, מייצגת את הביצועים של מניית חברה מסוימת.

- אינדקסים רחבים מדדי מדד רחבים מייצגים חתך של כל שוק המניות או מגזר מסוים בשוק. מדדים אלו משוקללים לפי שווי שוק או לפי שווי שוק מותאם לצוף, כאשר מניות שאינן זמינות למסחר ציבורי אינן נכללות.

- סקטורים מדדי מגזר מייצגים חתך של כל שוק המניות המשוקלל לפי מגזר המשק. מדדי מגזר מורכבים לרוב ממניות הקשורות לענף מסוים.

- ETF Benchmarks קרנות נסחרות בבורסה (ETF) הן סלים של מניות המייצגות פלח שוק מסוים. תעודות סל יכולות לעקוב אחר מדד, סחורה או סל נכסים. כמה ממדדי תעודות הסל הפופולריים יותר כוללים את S&P 500, ה-NASDAQ Composite ו-Dow Jones Industrial Average. - מדדי קרנות נאמנות קרנות נאמנות משקיעות בתמהיל מסוים של מניות, אג"ח, נדל"ן ונכסים פיננסיים אחרים. ישנם סוגים רבים ושונים של קרנות נאמנות המתמחות בסגנון מסוים של השקעה (למשל צמיחה, שווי וכו'). כמה מדדי מידה פופולריים של קרנות נאמנות כוללים את S&P 500, ה-NASDAQ Composite ו-Dow Jones Industrial Average.

מדדי ETF

קרנות נסחרות בבורסה (ETF) הן סלים של מניות המייצגות פלח שוק מסוים. תעודות סל יכולות לעקוב אחר מדד, סחורה או סל נכסים. כמה ממדדי תעודות הסל הפופולריים יותר כוללים את S&P 500, ה-NASDAQ Composite ו-Dow Jones Industrial Average. אחד היתרונות הגדולים ביותר של מעקב אחר מדד רחב של מניות כמו S&P 500 הוא שהוא מייצג גודל מדגם גדול. זה אומר שלמרות שאתה עוקב אחר מספר גדול של מניות, ההשקעה שלך תהיה הרבה פחות תנודתית מאשר אם היית מנסה לבחור כמה מניות שאתה מאמין שהולכות להניב ביצועים טובים יותר מהשוק. אם אתם מחפשים דרך מרוכזת יותר לעקוב אחר השווקים, תוכלו גם לבחור להשקיע בתעודות סל חד-מגזריות העוקבות אחר ענף מסוים. המשמעות היא שאולי יש לך סיכון גבוה יותר לביצועים נמוכים יותר מהשוק, אבל יש לך גם את הפוטנציאל לעלות על השוק בפער רחב יותר.

מדדי קרנות נאמנות

קרנות נאמנות משקיעות בתמהיל מסוים של מניות, אג"ח, נדל"ן ונכסים פיננסיים אחרים. ישנם סוגים רבים ושונים של קרנות נאמנות המתמחות בסגנון מסוים של השקעה (למשל צמיחה, שווי וכו'). כמה מדדי מידה פופולריים של קרנות נאמנות כוללים את S&P 500, ה-NASDAQ Composite ו-Dow Jones Industrial Average. בדומה לתעודות סל, קרנות נאמנות העוקבות אחר מדד רחב כמו S&P 500 מספקות דרך אמינה לעקוב אחר ביצועי השוק הכוללים. היתרון של קרנות נאמנות על פני תעודות סל הוא שהן עשויות להציע יותר גיוון (כלומר יכולת להשקיע במניות רבות ושונות בו-זמנית) וניהול טוב יותר בגלל נזילות גבוהה יותר. חסרון אחד של קרנות נאמנות הוא שהן גובות דמי ניהול שנוגעים ברווחי ההשקעה. בעוד תעודות סל גובות גם דמי ניהול, דמי הניהול של תעודות סל לרוב נמוכים מאלו של קרנות נאמנות.

סיכום

בעת בחירת מדד למעקב, חשוב לזכור את רמת סובלנות הסיכון ואת יעדי ההשקעה שלך. בהתאם למטרות שלך, זה עשוי להיות הגיוני לעקוב אחר מדד שהוא יותר או פחות מסוכן מ-S&P 500. מדד רחב כמו ה-S&P 500 הוא מקום טוב להתחיל בו עבור רוב המשקיעים. מדד המייצג חתך של כל שוק המניות ייתן לך מושג טוב על ביצועי השוק. תוכל לראות כיצד שוק המניות מתפתח לאורך זמן ואם ההשקעות שלך צומחות באותו קצב. עם המידע שאתה מרוויח ממעקב אחר מדד בנצ'מרק, תוכל לקבל החלטות השקעה מושכלות על סמך מה שאתה רואה קורה בשוק.